Isıl İşlem BölümümüzIsıl işlem bölümümüz toplam 17 üretim personeli ve 1 mühendis  kadrosuyla üretimine yılın 365 günü durmaksızın devam etmektedir. Bölümümüzde sertleştirme, sementasyon, karbonitrasyon, normalizasyon, gerilim giderme, tavlama, nitrasyon, indüksiyon vb. prosesleri uygulayabilmekteyiz. Ayrıca sahip olduğumuz teknolojik bir laboratuar sayesinde her türlü prosesin istenilen özelliklerini detaylı bir şekilde kontrol edip rapor halinde hazırlayabilmekteyiz.

Bölümümüzde 4 adet atmosfer kontrollü İpsen fırın(RTQF), 8 adet İpsen önısıtma/meneviş fırını(DL), 1 adet İpsen yıkama(WSP), 4 adet Ø1100mm L;2500mm, atmosfer kontrollü kuyu ana fırın, 10 adet Ø1100mm L;2500mm ön ısıtma/meneviş kuyu fırın, 3 adet 25ton’luk soğutma tankı, 1 adet 15ton’luk yıkama tankı, 2 adet orta frekans indüksiyon makinası, 2 adet BMİ marka nitrasyon fırını mevcuttur. Fırınlarımız otomasyon sistemine sahiptir. Personel ihtiyacı olmadan yapılan program doğrultusunda kendi yükleme ve boşaltma işlemini yapabilmektedir. Ayrıca uzaktan bağlantıyla proses ve süreçlerine müdahale ve hakim olma imkanı sunmaktadır.

Laboratuarda ise 1 adet Discotom-100 kesme cihazı, 1 adet Tegramin-25 cihazı, 1 adet Citopress-5 bakalite alma cihazı, 1 adet yıkama Lavamin cihazı, 1 adet Durascan mikro sertlik cihazı, 1 adet Durajet-G5 makro sertlik cihazı, 1 adet zeiss sttemi508 mikroskop bulunmaktadır.

Mevcut durumda aylık yaklaşık 500 ton ısıl işlem kapasitesine ulaşan bölümümüz, yeni yapılacak yatırımlar ile kapasitesini arttırma ve Türkiye de örnek bir ısıl işlem tesisi olma yönünde ilerlemektedir.
İnan Makina üyesidir.