Ataşman Seçimi

Ürün Kategorileri
Ülkemizde 50 yılı aşkın süredir hidrolik kırıcıların tamir, bakım ve yedek parça imalatıyla uğraşan İnan Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1972 yılında Mehmet Tusçuoğlu tarafından kurulmuş olup, makina sanayi sektöründe üretim deneyimi ve ürünlerinin yüksek kalitesi ile ülke çapında haklı bir isme ulaşmıştır.

İnan Makina, Türkiye’de ilk defa kaya kırıcılarının imalatını başarmış olup uzun süren teknik çalışmalar ve müşterilerinin de görüşleri doğrultusunda kendi “MTB” markasıyla ilk yerli hidrolik kırıcıyı 2002 yılının başlarında ortaya çıkarmıştır. Müşterilerinin çalışma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 2006 yılında Crusher, Grapple, Auger, Compaktor, Drifter ve delici grupları ile hidrolik ataçman gruplarını ürün ailesine katmış ve nihai sistem çözümleri sunmuştur.

%100 Müşteri Memnuniyetini amaç edinerek, özel alaşımlı dış şasesi ve iç çalışma elemanlarını en ağır koşullarda test ederek kullanıcıların beğenisine sunmuş düşük yedek parça maliyetleri ve yüksek performanslı modelleriyle yerli marka olmanın gururunu yaşamaktadır. Modern koşullarda hizmet verebilmek amacıyla 2018 yılında Kapaklı Organize Sanayi Bölgesindeki kendi tesislerine taşınan İnan Makina, 82.000 metrekarelik alan ile artan yerli ve yabancı taleplere cevap verebilmektedir.

Yeni tesisinde Solar Wall (güneş enerjisini kullanan yenilenebilir enerji teknolojisi), yağmur suyu toplama sistemi ve bor yağı dönüştürme teknolojisi ile doğaya duyduğu saygıyı göstermekten mutluluk duymaktadır. Firmamız 90 kg’dan 7200 kg’a kadar 70'in üzerinde hidrolik kırıcı modeli üretmekte olup, MTB 505 (5 Ton) ve MTB 705 (7 Ton) modelleri Dünyanın en büyük kırıcıları arasında yer almaktadırlar. Her yıl en az 2 yeni model kırıcı ve Hidrolik Ataçmanlar geliştirmeyi hedefleyen İnan Makina Dünyanın en büyük fuarlarına katılmakta, yurt içinde ve yurt dışında hedeflerini her yıl arttırmakta ve dünya çapında bir firma olduğunu ispat etmektedir. İnan Makina hammaddenin mamul haline dönüşmesi sırasındaki tüm aşamaları bünyesinde bulunduran dünyadaki birkaç büyük ‘‘TAM ENTEGRE’’ kuruluştan birisidir.

Stoklarında 12.000 ton civarında üstün vasıflı çeliği kullanıma hazır tutan İnan Makina, stoktan, mamul madde üretimine kadar bütün aşamalarda kendi bünyesindeki ileri teknoloji ve deneyimlerden yararlanmaktadır. İnan Makina, ISO 9001, ISO 14001, ISO 27001, ISO 45001, CE sertifikalı bir firma olup, kaliteli hammadde seçiminden, üretim aşamasında kullandığı son teknolojiye sahip CNC makinaları ile kalitede önder ve örnek bir kuruluş olmayı başarmıştır. Üretimin diğer aşamaları olan kaynak, taşlama, kumlama, boyama, montaj ve paketleme işlemleri alanında deneyimli Mühendisler ve teknik ekipler tarafından yapılmaktadır. Ayrıca kendi kurmuş olduğu, atmosfer kontrollü 15 ton kapasiteli ısıl işlem tesisinde ve ayrıca Ipsen marka Hibrid sistem, Sub-Zero fırın sisteminde (sıfırın altındaki derecelerde) malzemenin ısıl işleme tabi olması ile ürünlere gerekli mekanik özellikleri, ful otomatik Türkiye’nin en büyük ısıl işlem fırınlarında verebilmektedir. Yine kendi bünyesinde oluşturmuş olduğu CMM, metalografi ve test ünitelerin de ürünler titizlikle kontrol edilmektedir. İnan Makina ‘nın eğitimli, kalifiye elemanlardan oluşan gezici servisleri ve yurdun çeşitli bölgelerine dağılmış şube ve bayileri sayesinde, müşteri taleplerini anında karşılayabilmektedir.

Bulgaristan ve Almanya da bulunan şubeleri ile, yalnız yurt içi değil yurt dışında da kaliteli, süratli hizmeti kendine ilke edinmiş olup, başta Almanya, İngiltere, İspanya, İtalya, Portekiz, İrlanda, Rusya, ayrıca ABD, Afrika, Ortadoğu ve Uzakdoğu ülkelerinin ilk tercihi olmuştur. Kaliteli çelik malzemeye, engin deneyimini ve yüksek teknolojisini katarak, daha iyiye daha kaliteliye ulaşmak için var gücüyle çalışan İnan Makina, Türkiye’nin ve Dünyanın lider ‘‘Kırıcı Gücü” olmaya devam edecektir. Amacımız uluslararası piyasalarda kabul görmekte olan ürünlerimizi yeni projelerle daha da geliştirip, firmamızı dünya devleri arasındaki yerini pekiştirerek ülkemizi gururlandırmaktır.